Mistrovství České republiky dorostu a juniorů na Kladně

Tento vydařený šampionát přinesl mnoho úspěchů pražským oddílům. Do Prahy putovalo 12 republikových titulů a hned o 5 se postarali atleti PSK Olympu Praha. O jeden méně přidali atleti ASK Slavie (4 zlata), po jednom pak TJ Dukla, TJ Stodůlky, Jeseniova, Atletika Jižní Město a USK Praha. O zápis do historických tabulek šampionátu se postaral dorostenec Vojtech Sellner ze Stodůlek, když v trojskoku zapsal 14,86m a vytvořil tak nový rekord mistrovství.

Hned dvě zlata si přivezla Ester Bendová. Závodnice Olympu ovládla juniorské překážky, jak dlouhé tak krátké a na obou si připsala letošní nejlepší výkon kategorie (59,08 – 400m př. a 13,61 na 100m př.). Širokou sbírku medailí si odvezl dorostenecký slávista Jan Šulc, když ke zlatu ze 100m (11,03) přidal stříbro z 200m (21,59) i ze štafety 4x100m (42,90). Tři cenné kovy si odvezla i Barbora Křížová a to ze stejných disciplín, jako její slávistický kolega. Na 100m i 200m vybojovala bronz (12,09 a 24,88 – vše PB) a se svými parťačkami z Jeseniovy ovládly štafetu 4x100m. Stejnou medailovou sbírku si odvezla také slávistka Barbora Navrátilová. Ta si dva bronzy vybojovala na juniorských 100m a 400m překážkách (14,21 a 61,58) a zlato získala se štafetou 4x100m.

Do Prahy putovalo celkem 47 medailí. Alespoň jednu si připsalo hned 12 oddílů. V medailovém pořadí vévodí PSK Olymp, jehož atleti vybojovali 5 zlatých medailí. O největší sbírku se postarali ale závodníci Slavie, když do Edenu putovalo celkem 16 cenných kovů.

Hned následující víkend se atleti utkají o cenné kovy na republikovém šampionátu dospělých ve Zlíně.