Letní olympiáda dětí a mládeže

                Poslední  červnový týden patřil v Olomouci sportu, konkrétně desáté OLYMPIÁDĚ DĚTÍ A MLÁDEŽE .  Představilo se  3 596 sportovců  ze všech krajů naší republiky, soutěžilo se ve 20 sportech. Atletika byla co do počtu účastníků největším sportem. V 31 disciplinách soutěžilo 438 sportovců. Pražská atletika se představila v tom nejlepším světle, získala:

15 medailí a 11 pódiových vystoupení (vyhlašovalo se do 6 místa)

po pěti od každého cenného kovu a 1x 4. místo, 6x 5.místo, 4x 6.místo

Atletiku pražská výprava zcela ovládla – získala první místo mezi výpravami a na závěr pražští sprinteři ozdobili atletické soutěže hned dvěma národními rekordy. Obě štafety staršího žactva doběhly v rekordním čase:

starší žákyně ve složení:

 Barbora Kličková, Nicole Krutilová, Alžběta Machová, Silvie Daněčková  29,00 s

starší žáci ve složení: Filip Vojáček, Lukáš Mareš, Ondřej Kalina, Lukáš Koptík    26,43 s

Všem členům výpravy patří poděkování za výbornou reprezentaci Prah. V úmorném vedru, které v Olomouci po celou dobu soutěží panovalo si většina  vylepšila svá osobní maxima nebo předvedla výkony na jejich hranici. Nejúspěšnější účastnící byla Nicola Krutilová, která si z olympiády přiváží 2x stříbro (koule a výška) a jednou zlato (4×60 m). Mezi chlapci si kompletní sadu medailí vybojoval Filip Vojáček (zlato 4×60 m, stříbro 60 m, bronz 100 m př.)

V celkovém hodnocení krajů (za všechny sporty) obsadila Praha těsně druhé místo. Za zmínku stojí i vzájemné podpora sportovců různých sportovních odvětví, kteří ve volném čase přijdou na sportoviště a vzájemně se podporují a to dělá celou akci pro všechny jistě ještě zajímavější. Věřím, že si všichni účastníci pobyt na olympiádě užili a přivážejí si do Prahy spoustu krásných zážitků a mnoho inspirace do další sportovní přípravy.

                                                                            Jaroslava Weberová, vedoucí výpravy

Olympiáda dětí a mládeže – vystoupení pražské výpravy

Ve čtvrtek 30. června se uzavřela Olympiáda dětí a mládeže v Olomouckém kraji. V bodování krajů se Praha dostala na 2. místo za vítězným Jihomoravským krajem. Značně tomuto výbornému výsledku přispěli pražští atleti.

Ti posbírali po pěti zlatých, stříbrných i bronzových medailích. Celkem 15 cenných kovů je skvělá vizitka pražské atletiky. Tento výkon byl ještě korunován štafetami. Chlapci i dívky zaběhli národní rekordy ve štafetách 4x 60m. V chlapcích rekordní čtveřice starších žáků ve složení Vojáček F., Mareš L., Kalina O., Koptík L. stlačila čas na 26,43s. Velmi těsný byl souboj ve starších žákyních, ve kterých naše děvčata ve složení Kličková B., Krutilová N., Machová A., Daněčková S. porazila o 3 setiny štafetu Zlínského kraje a připsali si národní rekord za 29,00.

Mezi vícenásobné individuální medailisty se v našich řadách zařadil Filip Vojáček (USK) na trati 60m – stříbro za 7,10 a na 100m překážek – třetí za 13,29. V netradiční kombinaci se prosadila Linda Botková (Olymp), když ovládla 60m s překážkami za 9,14 a následně brala bronz na trati 800m výkonem 2:23,00. Své ambice na medaile potvrdila i Nicole Krutilová (Jeseniova). Dvě stříbra získala na disciplínách skok vysoký (169cm) a vrh koulí (12,57m).

Děkujeme všem za výbornou reprezentaci pražské atletiky.

Pořadí krajů najdete zde: https://www.olympijskytym.cz/olympic/olympiada-deti-a-mladeze-2022?page=regionResults