Informace k Přeboru Prahy mladšího žactva (28.-29.2.2024)

Vzhledem k velkému počtu přihlášených byly upraveny počty startujících v některých disciplínách.

Výběr závodníků

Pro skok daleký byli závodníci rozděleni do dvou kvalifikačních skupin (viz příloha).

dálka kvalifikace

Štafety 4×200 m se hlásí v den závodu na místě.

Odhlášky závodících zašlete, prosím, co nejdříve na email skaktis@seznam.cz, případně na místě nejpozději 45 min před startem disciplíny.

Tereza Bártlová
technický delegát

Mistrovství České republiky dorostu a juniorů v hale

Ostravská hala ve Vítkovicích hostila další vrcholný šampionát, tentokrát pro kategorie dorostu a juniorů. A byla to plejáda výborných výkonů s mnoha rekordy i v podání pražských závodníků.

Do Ostravy se vydali zástupci 17 pražských oddílů. Nejvíce startů si připsali závodníci ASK Slavia Praha – celkem 18 startů. Co do medailové bilance, tak veleúspěšná byla výprava USK Praha s celkem 10 cennými kovy, z toho hned 3 v nejcennější hodnotě. Individuální zlato a stříbro vybojovala Silvie Daněčková, která ovládla 60 m za 7,54 s a druhá byla na 200 m za 24,08 s. Třetí medaili – stříbrnou, přidala ve štafetě juniorek. Tři medaile vybojoval i Filip Vojáček. Ten v dorostencích na 60 m doběhl 2. za 6,87 s, a třetí byl na 200 m výkonem 21,82 s. Zlato si pak odnesl s dorosteneckou štafetou s kolegy Veselý, Hodač, Filounek. Třetí vícenásobnou medailistkou z USK je juniorka Lucie Lasíková. Ta ovládla skok daleký výkonem 594 cm, třetí by na 60 m překážek za 8,56 s a společně se zmiňovanou Daněčkovou přidala stříbro ve štafetě na 4×200 m.

Zářili i další pražští medailisté. V národním rekordu vyhrál 400 m dorostenců závodník PSK Olympu Marek Váňa výkonem 47,82 s. Zlato pro PSK Olymp vybojovala ve skoku o tyči Viktorie Ondrová za 382 cm. Titul mistrů republiky vybojovala i čtveřice juniorů ASK Slavia Praha ve složení: Bělohlávek, Spálenka., Čáp a Šulc, kdy jako jediní stlačili čas po 1:30 – běželi 1:29,46.

Nadcházejí víkend uzavře republikové šampionáty MČR žactva v pražské hale Otakara Jandery ve Stromovce.

Upozornění pořadatele PP staršího žactva k parkování a areálu Olymp CS MV

Centrum sportu Ministerstva vnitra (dále jen „Olymp CS MV“) vydalo oznámení o změně pravidel vjezdu vozidel do areálu Olymp CS MV. Toto nařízení omezuje parkování v areálu Olymp CS MV pouze pro pořadatele.                                      Ostatní musí počítat s hledáním parkování v okolí areálu Olymp CS MV!!!

                                                                                                              za pořadatele Weberová Jaroslava

MČR mužů a žen

Halový domácí vrchol dospělé kategorie opět hostila Ostrava. Na republikový šampionát vyslalo své zástupce celkem 9 pražských oddílů. Nejpočetnější výpravou byla ta z pražské Dukly, kdy si její závodníci připsali celkem 32 startů. Nejlépe pak vyšli i v počtu získaných medailí – celkem 13 medailistů.

Z pražských závodníků zazářili reprezentanti připravující se na halové mistrovství světa. Výborně běžela například Vondrová 400 m, které zvládla v novém rekordu šampionátu 51,41 s. Do Prahy putuje celkem 12 zlatých medailí, kdy hned 5 těchto nejcennější kovů přistálo na krku atletům z USK.

Následující víkend bude Ostrava hostit republikový šampionát dorostenců a juniorů.

MČR v halových vícebojích

Pražský atletický svaz se v tomto roce stal pořadatelem republikového šampionátu ve vícebojích. A zhostil se ho na výbornou. Neobjevil se žádný problém, organizace běžela hladce, a navíc šampionát byl podpořen několika skvělými výkony.

O národní rekord se postarala starší žákyně PSK Olympu Praha Linda Botková, když složila 3977 bodů. Zazářil i další pražský závodník. Tomas Järvinen se také postaral o národní rekord, a to v juniorské kategorii. Závodník Jižního Města dlouho útočil i na evropský rekord, ten mu ale zhatila na jeho poměry nepovedená tyč. Tomas se do historie zapsal výkonem 5993 bodů.

O titul mistra republiky se postarali ještě další 3 pražští atleti. Souboj o titul do posledních metrů svedly v ženách Natálie Olivová ze Spartaku Praha 4 a Anna Kerbachová z ASK Slavia. První místo si v hektické poslední disciplíně zajistila o 16 bodů závodnice z Děkanky (celkem 4125 bodů). Annu mohla v cíli těšit alespoň stříbrná medaile a kvalitních 4109 bodů.

Republikovým šampionem se mezi žáky stal závodník pražské Dukly Filip Reischig, který zvítězil výkonem 4473 bodů. Vítězství si zajistil zejména vyrovnanými a kvalitními výkony ve všech disciplínách.

Pátým pražským mistrem se stal oddílový kolega Filipa Ondřej Kopecký. Jeho celkový součet 6035 bodů je jeho novým osobním rekordem.

Medaili si z MČR ve vícebojích odnesla i atletka USK Lucie Lasíková v juniorkách. Výkonem 3879 bodů vybojovala bronzovou medaili.

Přebory Prahy dorostu, juniorů a dospělých

Stromovka hostila o víkendu 3. a 4. února jeden z největších tuzemských halových závodů – Přebor Prahy dorostu, juniorů a dospělých. Celkem 786 závodníků si zde připsalo 1312 startů. Nejvíce, celkem 201 startů, si připsali závodníci ASK Slavia Praha. Ti také posbírali nejvíce medailí, celkem 49.
Na těchto závodech zazářilo několik atletů. Národním rekordem se blýskl junior Tomas Järvinen na 60 m překážek za 7,78 s. Velmi kvalitní výkon přidal i ve skoku dalekém – 734 cm. Ve stejné sektoru se dařilo i Zdeňku Kubátovi z Dukly, jenž vyhrál trojskok nejlepším českým výkonem tohoto roku 15,51 m. Do čela dorosteneckých tabulek se dostal závodník Olympu Marek Váňa na trati 400 m, které běžel za 48,23 s.
Vytrvalecký dvojboj zvládla na výbornou juniorka Karolína Jarošová z ASK Slavia Praha. V sobotu předvedla 1500 m za 4:26,68 a v neděli 3000 m za 9:35.97. Oboje v nejrychlejších letošních časech. Na 3000 m se letošní tabulky přepisovaly i v dorostenkách zásluhou Anety Kramosilové z USK Praha, které zvládla za 9:49,26.
Výborných výkonů dosáhli i mimopražští závodníci. Nejrychlejší letošní čtvrtku běžel Matěj Krsek výkonem 46,17. Tabulky žen vylepšila v trojskoku Linda Suchá z Plzně, když skočila 13,51 m. Další nejlepší letošní výkon padl i na 800 m žen v podání Pavly Štoudkové z AK Ludvíka Daňka – 2:03,80.
Následující víkendy již budou patřit republikovým šampionátům. Přebory ještě budou čekat starší a mladší žactvo.

Informace k Přeboru Prahy M, Ž+J/Jky+Dci/Dky (Praha-Stromovka 3.-4.2.2024)

V příloze naleznete seznam nevybraných závodníků/závodnic. Ostatní byli vybráni do soutěže.

Vzhledem k velkému počtu přihlášených závodnic do soutěže ve vrhu koulí došlo ke kompletnímu posunu časů zahájení všech vrhačských disciplín takto:

  • Koule 3 kg Dky – 10:30 hodin
  • Koule 4 kg Ž + Jky – 11:45 hodin
  • Koule 5 kg Dci – 14:00 hodin
  • Koule 6 kg J – 15:00 hodin
  • Koule 7,26 kg M – 16:10 hodin

Dále bude posunut začátek soutěže Trojskok J+Dci na 13:45 hodin a 3000 m Ž na 10:45 hodin.

Časový pořad bude upraven v propozicích závodu.

Martin Smetana
technický delegát Přeboru Prahy