Zrušení semináře pro školení rozhodčích III. třídy

V souvislosti s přijatými opatřeními vlády se ruší plánovaný seminář pro školení rozhodčích III. třídy, který se měl uskutečnit ve čtvrtek 16. dubna 2020 na Strahově. Náhradní termín bude oznámen.

Lukáš Lebr – předseda komise rozhodčích PAS

Vladimír Tikal – předseda PAS

Informace k běžeckému poháru – Radek Bártl

Vážení atleti, trenéři, a fanoušci atletiky, někteří z vás již jistě zaregistrovali, že 1.kolo Pražského běžeckého poháru bylo v původním termínu zrušeno. 2.kolo bude muset být zrušeno také. O osudu dalších kol se rozhodne v následujících dnech. Zda budou zrušená kola přesunuta na jiný termín, nebo zda budou zrušena bez náhrady, se rozhodne v závislosti na vývoji situace. Sledujte tedy dále informace.
Radek Bártl – SK Aktis

Informace od pořadatele Běžeckého poháru – R. Bártla

Vážení atleti, trenéři, v návaznosti na nařízení vlády by za současné situace nebylo možné uspořádat Pražský běžecký pohár mládeže. Vše pečlivě monitorujeme a budeme řešit dle aktuálního stavu. 1. kolo, které mělo proběhnout 18.3. v Divoké Šárce se ruší.
Další informace prosím sledujte na našem webu http://www.skaktis.cz/. Propozice přikládáme ZDE, ovšem zatím spíš jen pro předběžnou informaci.

Opatření vlády proti šíření koronaviru

Z nařízení vlády se ruší všechny sportovní akce nad 100 lidí. Aktuálně se toto nařízení týká i přespolních běhů.
1. kolo pražského běžeckého poháru, který měl proběhnout 18.3. v Divoké Šárce se předběžně ruší. Tím pádem se ruší i 1. kolo MPD ml. žactva skupiny A. O dalších kolech bude rozhodnuto podle vývoje a délky opatření nastavené vládou.
Jaký bude postup v případě náhrad nebo zrušení 1. kol MPD mladšího žactva – přespolní běhy, bude rozhodnuto výborem PAS na základě vývoje a délky zákazu pořádání sportovních akcí.

Meziměstské utkání mladšího žactva

Halová sezona je definitivně uzavřena a pro Prahu měla zlatý odstín. Výběr těch nejlepších mladších žáků z přeborů Prahy se totiž utkal s výběry měst Ostravy, Brna a Bratislavy. Bohužel účast Bratislavy byla jen formální, protože ji reprezentovalo jen 7 atletů z jednoho oddílu. Důvodem takto malé účasti byly obavy z koronaviru.
Meziměstské utkání probíhalo v krásné vítkovické hale. Do ní nás dopravila chlouba Českých drah vlak Pendolino. A jak se nám dařilo? Vítězně jsme začali již první disciplíny, kterými byly překážky. Ty v dívkách vyhrála Nella Antonie Mecerová ve velmi kvalitním čase 9,56 a Jan Machalický a 9,99. A na vítězné vlně pokračovali naši válečnými barvami pomalovaní závodníci dál. Celkově naši atleti vyhráli 9 ze 17 disciplín, a to včetně závěrečné smíšené štafety. V celkovém součtu náš výběr jasně ovládl celé meziměstské utkání. Lídry našeho týmu byly za chlapce Jan Machalický a Filip Vojáček, kteří vyhráli obě své disciplíny. Z děvčat to byla Nella Antonie Mecerová, která vyhrála zmíněné překážky a na 150 m byla 2.
Po závodech nás čekal slavnostní oběd a už jen veselá jízda Pendolinem zpět do náruče matky měst a rodiště skvělých atletů. Tak zase za rok!

Zemřel Zdeněk Horáček

Vážení přátele,

zemřel Zdeněk Horáček, nestor atletického oddílu Bohemians Praha.

Pohřeb se koná v pátek 6.3.2020 v Nové obřadní síni na Olšanech (roh Želivského a Vinohradské) od 10:20 hod.