Pozvánka na Valnou hromadu Pražského atletického svazu

Výbor Pražského atletického svazu svolává Valnou hromadu PAS na úterý 7. listopadu 2023 od 17.45 hodin do kongresového sálu hotelu Globus na adrese Gregorova 2115/10, Praha 11.

Zveme všechny zástupce pražských oddílů k jednání Valné hromady PAS.

Počty delegátů za jednotlivé oddíly:

Celkem bude pozváno 67 delegátů z toho
4 delegáty vysálá (oddíl/klub) ASK Slavia Praha
3 delegáty vysílá (oddíl/klub) Spartak Praha 4
2 delegáty vysílají (oddíly/kluby) TJ Dukla Praha, USK Praha, PSK Olymp Praha, SK Jeseniova Praha, Atletika Stodůlky, SC Olympia Radotín, SK Kotlářka, A. C. Sparta Praha, Atletika Jižní Město
1 delegát ostatní pražské oddíly/kluby – 42

Program :

1. Zahájení

2. Jmenování řídícího valné hromady 

3. Organizační zabezpečení valné hromady (schválení programu, schválení jednacího řádu a volba komisí).

4. Projednání Výroční zprávy PAS za rok 2022, včetně výsledků hospodaření a účetní závěrky za rok 2022.

5. Projednání zprávy revizora PAS.

6. Projednání rozpočtu PAS na rok 2023

7. Kooptace člena výboru PAS Pavla Javůrka z TJ Dukla Praha

8. Informace k zabezpečení grantu hl. m. Prahy pro pražské oddíly/kluby na období 2023/2024

9. Informace ke změnám soutěžního řádu pražských přebornických soutěží v roce 2024

10. Informace o změně sídla a korespondenční adresy PAS;

11. Volba zástupců PAS na VH ČAS 9.12.2023

12. Informace o podnětu předsedy A.C. Sparta Praha pana Remigia Machury k předsednictvu ČAS

13. Informace o volbě nejlepších atletů roku 2023, příprava vyhlášení, které proběhne v pondělí 4. prosince 2023                                                                  

14. Závěr

Výběr závodníků na PP ve vícebojích žactva

Červeně označení závodící nebyli do závodu vybráni. Moře označení závodící vybráni jako náhradníci. Právo startu mají pouze za předpokladu odhlášení vybraných závodníků v pořadí jak jsou určeni.

V přiloženém excelu naleznete informace o výběru staršího žactva.

S pozdravem

Martin Smetana-TD PP víceboje

90. Velká Kunratická

Vážení kolegové atleti,

brzy budou spuštěny registrace na Velkou Kunratickou. Přihlášky pro všechny kategorie budou spuštěny 9. 10. 2023 ve 20:00 na www.velkakunraticka.cz.

Pro dospělé je zájem tradičně velký. Rádi bychom upozornili, že i dětské a mládežnické kategorie jsou dostupné pouze on-line přihlášením, a to pouze týden od spuštění.

Budeme se těšit na vaše atlety!

Sportu zdar!

organizátoři Spartaku Praha 4

Republikové finále družstev staršího žactva

Tři chlapecká a dvě dívčí pražská družstva se dostala mezi 10 finalistů a na téměř domácí půdě v Praze na Děkance usilovala o republikové medaile.

Závod výborně vyšel pražským děvčatům, zejména pak atletkám ze Slavie. Ty totiž v nabité republikové konkurenci zvítězily s 230 body a staly se mistryněmi České republiky, když o 4 body porazily výběr ze Zlína. Výraznou měrou se na tom podílela Lea Bradová, která jako jediná v ten den vyhrála všechny své 3 disciplíny a získala 39 bodů. Další velkou porci bodů udělala Sofie Rubešová součtem 32 bodů a třetí nejlepší bodující Slávistkou byla Eliška Jarošová s 29 body.

Na stupně vítězů Slávistky doprovodily atletky z SK Jeseniovy, které obsadily 3. místo. Celkovým součtem 195,5 uhájily o 6 bodů bronzové medaile před čtvrtými atletkami z Kolína. Zde nejvíce přispěla do týmového součtu Nikola Ptáčková s 29 body. Individuální vítězství pro Jeseniovu vybojovala Lída Komorná ve výšce (160 cm), Kristina Havelková na 3000 m (11:28,88) a štafeta 4×60 m ve složení Vávrová E., Jarolímková L., Uhrová A., Kalašová V.

Chlapci tak úspěšní nebyli. Nejlepšího umístění dosáhli chlapci Jeseniovy, kteří skončili na 6. místě. Součtem 21,5 bodu se stal Josef Fál, kategorií ještě mladší žák, nejlepším bodovačem svého týmu, který posbíral celkem 145,5 bodu. Na vítězné Kladno ztratili chlapci 133 bodů. Na 7. místě se umístili chlapci Slavie, kteří posbírali 125 bodů a největší měrou se na tom podílel František Kubr s 29 body. 10. místo pak bral chlapecký výběr Dukly s 93 body. Zde určitě stojí za zmínku výkon Jakuba Šedivého, který vyhrál 200 m překážek letošním 4. nejrychlejším časem v kategorii – 26,63 s.

Tímto se uzavřely soutěže družstev. V mládežnických kategoriích se mezi medailisty umístila 3 družstva. Krom rvou výše zmíněných to ještě byli junioři Slavie

Pražské přebory ve vícebojích

Eden hostil o víkendu 30.9. a 1.10. Přebory Prahy ve vícebojích. Poprvé od roku 2013 se opět připojilo k přeboru mládeže a dospělých i mladší žactvo, které bylo rozděleno do dvou dnů – sobota patřila dívkám, neděle chlapcům.

Nejlepším výkonem tohoto víceboje je určitě další historické přepsání pětibojařských tabulek mladšího žactva. Linda Botková z Olympu Praha vylepšila už tak svůj výborný výkon z republikového šampionátu o více jak 200 bodů na součet 3927 b. V porovnání s mistrovským závodem měla podobně kvalitních 60 m hladkých i s překážkami, ale výrazně se zlepšila v dálce, kriketu i 800 m. Velmi kvalitním výkonem se prezentovala i Viktorie Grabowská z Atletiky Jižní Město. Její výkon 3190 bodů by jindy s přehledem stačil na vítězství.

V mladších žácích zvítězil při absenci tří účastníků republikového šampionátu, včetně letošního mistra republiky Josefa Fála, závodník Aktisu Praha Ondřej Čoček, který vyhrál za 2145 bodů.

O kvalitní výkon se postaral Michal Jára ze Spartaku Praha 4 v kategorii juniorů, který složil hezkých 7267 bodů a přebor jasně vyhrál. Výborně závodila i Adéla Hanáková z Plzně, která v dorostenkách soutěžila bez nároku na medaili. Přesto udělala letošní nejlepší vícebojařský výkon v dorostenkách hodnotou 5333 bodů. Na závěr sezony potvrdila svoji vysokou výkonnosti i závodnice Spartaku Praha 4 Natálie Olivová. Natálie, která je v republikových tabulkách na 3. místě, zde v ženách zvítězila za 5229 bodů.

Konečné pořadí MPD mladšího žactva

Již se podařilo určit pořadí ve všech finálových kolech, a tak vás můžeme seznámit s konečným pořadím družstev mladšího žactva.

Finále proběhlo již tradičně v Edenu. Zde dominovali mladí atleti Jeseniovy, kteří součtem 259,5 bodů vyhráli o 70 bodů před druhým týmem z USK. Ti jen o pouhý půlbod porazili družstvo Olympu.

Finále B hostila Jeseniova, kde potvrdila svoji dominanci a její tým B toto finále vyhrál a celkově mu patří 10. místo v Praze. Zároveň patří mezi nejvýše postavené B týmy. Největší počet oddílů se sjel na finále D na Pekařku, domovský stadion AC Praha 1890. Zde o konečná pořadí soutěžilo 17 týmů.

Celkem do konečné fáze zasáhlo 42 pražských týmů. Naopak soutěž nedokončily 3 týmy.

Letos se přeboru družstev mladšího žactva účastnilo rekordních 45 družstev z 26 oddílů. Nejvíce družstev měl oddíl Slavie, který jich do soutěže poslal 5.