Dotace

Rada hlavního města Prahy svým usnesením 851 ze dne 4.5.2020 rozhodla prodloužit lhůtu k rozhodnutí o výši dotací hl.m. Prahy pro rok 2020 do 30. 6. 2020.

Vladimír Tikal – předseda PAS

Pražské soutěže jednotlivců a družstev

Dne 26.5. byla výborem PAS odsouhlasena termínová listina pražských soutěží včetně systému soutěží družstev.

Termínová listina se musela přizpůsobit termínům ČAS. Zohlednila se i specifika atletiky v Praze, kterými jsou hlavně velká členská základna v žákovských a mládežnických kategoriích a nedostatečný počet stadionů.

U všech soutěží družstev došlo k jejich zkrácení. Výbor PAS, po vypočítání nákladů na soutěže PAS v roce 2020, zváží snížení soutěžních poplatků na rok 2021. Téměř všechny soutěže proběhnou v podzimní části sezony. Stále je určité množství atletů zejména v žactvu, ale i ve starších kategoriích, kteří jsou z důvodu stávající situace mimo Prahu. Proto bude červen vyhrazen veřejným závodům, oddílovým závodům a přeborům Prahy jednotlivců.

Mladší žactvo

Družstva – z důvodu zkrácení soutěže se bude místo základních skupin a dvojbojů konat rovnou semifinále s klasickými pravidly a postupy do finále. Semifinálové skupiny budou stejné jako nasazení v základních skupinách. Finále proběhnou bez změn, bude jen přidáno finále D.

Termíny:
Semifinále A +B – 9.9.                    Semifinále C+D – 10.9.

Finále A – 21.9. – Eden                  Finále B – 22. Finále C – 23.9.     Finále D – 24.9.

Jednotlivci – proběhnou na stadionu v Hostivaři.

Termín: 29.9. a 30.9.

Starší žactvo

Družstva – soutěž byla zkrácena na dvě podzimní kola. Následně se uskuteční finále dle plánovaného konceptu – finále A proběhne ve stejném rozsahu jako mistrovství Čech, finále B a C proběhnou ve zkrácené podobě, jak tomu bylo v loňské sezoně.

Termíny:
1. kolo – 31.8. a 1.9.        2. kolo – 7.9. a 8.9.          Finále A – 12.9.                 Finále B, C – 14.9./15.9.

Mistrovství Čech – 26.9.               MČR – 3./4.10. – Kolín

Jednotlivci – proběhnou společně s přebory dorostenců na Děkance.

Termín: 20. a 21.6.

Dorostenci + junioři

Družstva – soutěž proběhne za standartních pravidel, je jen zkrácena na dvě kola.

Termíny:
1. kolo – 18.8.                   2. kolo – 27.8.                   Mis. Čech – 26.9.              MČR –  3./4.10.

Jednotlivci – dorost bude mít přebory se žactvem, junioři budou mít přebory s dospělými.

Termíny: dorost 20. a 21.6. – Děkanka                    junioři 27. a 28.6. – Eden

Muži + ženy

Družstva – soutěž byla zkrácena na dvě kola. Byly zachovány termíny 3. a 4. kola. Soutěž je letos nepostupová, takže nejsou baráže o 2. ligu.

Termíny:

1. kolo – 29.6.                   2. kolo – 18.9.

Jednotlivci – přebory Prahy proběhnou v Edenu společně s juniory.

Termíny: 27. a 28.6. Eden

Další závody

Víceboje 13. a 14.6. – Děkanka, kategorie: žactvo, dorost, junioři a dospělí
Jde o otevřený závod určený hlavně pražským závodníkům, který bude sloužit především ke splnění výkonu v rámci nominace na MČR ve vícebojích. To proběhne 24. až 26. července v Praze Edenu.

Přebory Prahy ve vícebojích proběhnou v původním termínu 10. a 11. října na Julisce.

Přebory Prahy v kladivu juniorů, juniorek, mužů a žen proběhnou na Královských Vinohradech. Termín bude určen.

Přebory Prahy v přespolním běhu všech kategorií proběhnou 15. listopadu na dostihovém závodišti v Chuchli, organizátor SC Radotín.

Termínová listina ke stažení:

Přehled veřejných závodů

V souvislosti s uvolňováním opatření je již možné pořádání menších závodů. Na území Prahy se některé budou konat již v květnu. Velkou akcí je pak Spolu na startu 1. června, kdy závody pořádá 15 pražských oddílů.

Další závody jsou plánované i na červen. Kde, kdy a jaké disciplíny budou na jednotlivých závodech se můžete podívat v této tabulce:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/15yF__mnpo_v1AxFXmxXiQcHRYJIFFGnWh5Gr1you5JA/edit?usp=sharing

Informace o soutěžích

Soutěžní komise i výbor PAS podporuje projekt Spolu na startu a vyzývá pražské oddíly, aby se 1. června v rámci svých možností do projektu zapojily. Zároveň dodává, že účast je dobrovolná.
Koordinátorem pro Prahu bude pražský manažer ČAS Petr Dubský. Ten bude s oddíly komunikovat odpovídat na případné dotazy. Aktuálně se počítá s tím, že dle nařízení budou závody do max. 100 lidí. Je ale možné, že se nařízení bude ještě měnit vzhledem k téměř každodenním změnám. Doporučujeme oddílům řešit detaily soutěže nejdříve 14 dní před samotnou realizací a sledovat aktuální stav vládních nařízení.

K soutěžím PAS:

Původně naplánované soutěže se ruší. V květnu ani v červnu se neplánují žádné oficiální závody PAS ani ČAS, jako přebory, MČR a družstva. Vzhledem k uvolnění pravidel pro pořádání sportovních akcí do 100 osob bude možné konání menších veřejných závodů. Větší závody by měly proběhnout až v červenci a srpnu. Se soutěžemi družstev PAS se prozatím počítá na konci srpna, pak v září a dle okolností i v říjnu.

Celý model soutěží PAS bude upraven tak, aby vyhovoval opatřením nařízených vládou. Také budeme čekat na postup ČAS vůči soutěžím jednotlivců i družstev mládeže. Termíny soutěží i jednotlivé modely např. družstev budou pozměněny. V červnu bude možné uspořádat oddílové závody do vládou předepsané kapacity. Vedoucí soutěžní komise Ondřej Šíp rozešle mezi oddíly online tabulku, do které budou vkládat své závody – disciplíny + kategorie. Díky tomu se mohou některé oddíly domluvit na vzájemné účasti svých atletů.

Pro kategorie dorostu, juniorů a dospělých budou uspořádány veřejné závody, jejichž kapacita bude omezena. Pravidla určí pořadatel. Žactvo bude, i vzhledem k velkým počtům, nuceno závodit stále jen v rámci oddílových závodů. V tomto případě navrhujeme domluvu některých oddílů, které by mohly uspořádat mezi sebou menší mezioddílové utkání.

K soutěžím ČAS:

ČAS zatím pracuje s variantou, kterou vyslovil náměstek ministra zdravotnictví R. Prymula, a to že si během letních prázdnin dokáže představit akce do 200 osob.

Zatím je v plánu pořádání MČR na 10 000m (předběžně 27.6.). Koncem července by proběhlo MČR ve vícebojích. Ligové soutěže by byly uzavřené (bez postupu a sestupu – bez baráží) a jednotlivá kola by byla samostatně pro muže a ženy. Pravděpodobná je redukce počtu atletů v závodě a v disciplínách. Termíny jsou prozatím tyto:

1. kolo I. a II. ligy 4. 7.,  2. kolo I. a II. ligy 18. 7. , 3. kolo I. a II. ligy  8. 8.

Extraliga:

1. kolo 4. 7. – se může krýt s DL Londýn

2. kolo 18. 7. – případně 1. kolo pokud se 4.7 nebude konat

MČR družstev 8. nebo 9. srpna – pro všechna družstva

V září se již počítá s uvolněním kapacit natolik, že proběhne MČR dorostu a juniorů, žactva a soutěže družstev mládeže.

S pozdravem

Petr Šarapatka -místopředseda PAS, Ondřej Šíp-předseda soutěžní komise, Petr Dubský- manažer PAS

VEŘEJNÉ ZÁVODY

Vážení a milí sportovní přátelé,

rádi bychom Vás pozvali na veřejné závody, které pořádá náš oddíl pro žactvo a mládež.

Závody se uskuteční v termínech:

  • 18.5.2020 – žactvo
  • 27.5.2020 – žactvo
  • 1.6.2020 – mládež + žactvo
  • 3.6.2020 – mládež + dospělí
  • 8.6.2020 – mládež + žactvo

Propozice na jednotlivé závody v přílohách.

Upozorňujeme, že přihlášky jsou pouze předem přes naše webové stránky www.vinpr.cz a to z důvodu dodržení maximálního počtu závodníků na disciplínu.

Kdyby měl někdo s přihlášením problémy, stačí napsat na email.

Samozřejmostí je dodržení hygienických předpisů.

Budem se na Vás a Vaše závodníky těšit!

Anita Ešpandrová

kocicit@seznam.cz

TJ Sokol Praha Královské Vinohrady