Vybraní závodníci na Přebory Prahy

Dobré odpoledne.

V přiloženém souboru naleznete výběr závodníků na Přebor Prahy dorostu a staršího žactva.

Červeně vyznačení závodící nebyli vybráni do soutěže.

Žlutě vyznačení závodící s popisem náhradníci či náhradnice s pořadovým číslem mají nárok na start pouze za předpokladu, že se někdo z vybraných závodících nedostaví k soutěži.

Pozice náhradníka negarantuje start v soutěži v případě plné obsazenosti závodu.

Mimopražské účastníky byl rád upozornil, že startovné za disciplíny ke kterým jste byli vybráni musí být zaplaceno před zahájením soutěže.

Na základě počtu přihlášených byly upraveny časy startů takto: Kladivo 5 kg Dci- 18:35, závod na 3000 m všech kategorií poběží najednou v čase 19:10, Disk 0,75kg Žky – 18:00 hodin a běhy na 800 m Žci – 17:25, Dky – 17:40, Dci – 17:45. Všechny časy jsou již upraveny v časovém pořadu v propozicích.

Veškeré informace k závodu najdete v propozicích na webu ČAS.

Děkuji

Martin Smetana-technický delegát PP

Tel: 602699900

Konečné rozdělení Grantu hl. m. Prahy pro období od 1.7.2021 do 30.6.2022

Výbor PAS na základě rozhodnutí zastupitelstva hl. m. a po podepsání smlouvy mezi Pražským atletickým svazem a Magistrátem hl. m. Prahy projednal návrh na konečné rozdělení Grantu hl. m. Prahy pro období 2021/2022, který byl Zastupitelstvem hl. m. schválen ve výši 9 530 000 Kč, což je 59,54 % z požadované částky 16 005 000 Kč.

Návrh respektoval dřívější usnesení V-PAS a VH PAS, že v případě krácení předloženého návrhu bude grant u pražských oddílů/klubů využíván pouze na úhradu odměn trenérů a pořízení nezbytného vybavení.

Po připomínkách členů výboru a návrzích na úpravy výbor PAS schválil přidělit Grant hl. m. Prahy celkem 27 pražským oddílům/klubům na základě jejich žádosti s přihlédnutím k rozsahu činnosti (členská základna, počet mládežnických družstev v soutěžích, výkonnost mládežnické atletiky), využití a správné vyúčtování předešlých grantů.

celkem9 530 000 Kč

V souvislosti se schválením konečného rozdělení Grantu hl. m. Prahy V-PAS také projednal návrh textu nové realizační smlouvy. Smlouva výrazně zjednodušuje podmínky pro využití Grantu hl. m. Prahy v oddílech/klubech s tím, že odpovědnost za řádné využití je plně na rozhodnutí jejich statutárních orgánů. Oddíly/kluby budou mít možnost sami rozhodnout, jak schválenou částku využít s tím, že musí minimálně 60 % ze schválené částky použít na odměny trenérů a při pořizování sportovního materiálu nesmí cena za jeden kus překročit částku 40 000 Kč včetně DPH.

Mistrovství České republiky dorostu a juniorů na Kladně

Tento vydařený šampionát přinesl mnoho úspěchů pražským oddílům. Do Prahy putovalo 12 republikových titulů a hned o 5 se postarali atleti PSK Olympu Praha. O jeden méně přidali atleti ASK Slavie (4 zlata), po jednom pak TJ Dukla, TJ Stodůlky, Jeseniova, Atletika Jižní Město a USK Praha. O zápis do historických tabulek šampionátu se postaral dorostenec Vojtech Sellner ze Stodůlek, když v trojskoku zapsal 14,86m a vytvořil tak nový rekord mistrovství.

Hned dvě zlata si přivezla Ester Bendová. Závodnice Olympu ovládla juniorské překážky, jak dlouhé tak krátké a na obou si připsala letošní nejlepší výkon kategorie (59,08 – 400m př. a 13,61 na 100m př.). Širokou sbírku medailí si odvezl dorostenecký slávista Jan Šulc, když ke zlatu ze 100m (11,03) přidal stříbro z 200m (21,59) i ze štafety 4x100m (42,90). Tři cenné kovy si odvezla i Barbora Křížová a to ze stejných disciplín, jako její slávistický kolega. Na 100m i 200m vybojovala bronz (12,09 a 24,88 – vše PB) a se svými parťačkami z Jeseniovy ovládly štafetu 4x100m. Stejnou medailovou sbírku si odvezla také slávistka Barbora Navrátilová. Ta si dva bronzy vybojovala na juniorských 100m a 400m překážkách (14,21 a 61,58) a zlato získala se štafetou 4x100m.

Do Prahy putovalo celkem 47 medailí. Alespoň jednu si připsalo hned 12 oddílů. V medailovém pořadí vévodí PSK Olymp, jehož atleti vybojovali 5 zlatých medailí. O největší sbírku se postarali ale závodníci Slavie, když do Edenu putovalo celkem 16 cenných kovů.

Hned následující víkend se atleti utkají o cenné kovy na republikovém šampionátu dospělých ve Zlíně.