Nejlepší žáci republiky se sjeli ke svému vrcholu sezony do Břeclavi

Z Prahy zde mělo své zástupce 16 pražských oddílů. Nejvíce startů zde nasbírali atleti Jeseniovy, a to hned 16.

Hned 5 pražských závodníků se zde mohlo radovat ze zisku zlaté medaile a titulu mistra republiky. Největší senzací bylo vítězství Lindy Botkové z PSK Olympu Praha, věkem ještě mladší žákyně, na trati 300 m v národním rekordu 38,22 s. Druhou v cíli za sebou nechala o více jak vteřinu. Gratulujeme! Stříbro pak získala se štafetou 4×300 m, kde běžela ještě s Viktorií Včelařovou, Terezií Černochovou a Laurou Vychodilovou.

Druhé zlato pražskému Olympu přidal Dominik Zajac v hodu oštěpem v letošním nejlepším výkonu své kategorie 60,76 m.

Dvě medailové radosti přinesla Stodůlkám Viktorie Táčnerová. Titul mistryně republiky získala na trati 60 m výkonem 7,82 v protivětru 1,7 m/s. Stříbro pak získala výkonem 18,59 na trati 150 m.

Další nejlepší letošní výkon přidala atletka ASK Slavia Praha Lea Bradová na 200 m překážek, které zdolala za 28,80 s. A nebylo to vše, protože již o den dříve v sobotu získala hned dvě bronzové medaile. Nejprve na trati 100 m př. za 14,32 s a poté ve štafetě 4×60 m s Adélou Vaňkovou, Johanou Mrkvičkovou a Eliškou Jarošovou.

Radost z mistrovského titulu mohli mít i v SK Aktisu, kde v hodu kladivem potvrdila papírové předpoklady Tereza Oherová, která výkonem 48,16 m obhájila loňské vítězství.