Přebory Prahy mladšího žactva

Již tradičním hostitelem přeboru mladšího žactva, který proběhl 14. a 15. června, je atletický oddíl z Hostivaře. I letos to byly vydařené závody, atleti se proběhli na jediné modré dráze v Praze a k vidění bylo několik hezkých výkonů.

K přeboru nastoupilo přes 420 závodníků a ti si připsali celkem 693 startů. Největší podíl na tom měli atleti Jeseniovy, kteří měli celkem 87 startů. Také si odnesli nejvíce medailí – celkem 14, a z toho 8 zlatých.

K vidění byli některé skutečně zajímavé výkony. Dvě individuální zlata a výkony odpovídající o kategorii až dvě starší předváděl Josef Fál z SK Jeseniovy. Ten vyhrál skok daleký výkonem 606 cm, což je výkon, kterým by suverénně vyhrál i přebory Prahy starších žáků. Druhé zlato si připsal na 60 m také velmi kvalitním výkonem 7,42 s. Podobně dominantní je v této kategorii i Linda Botková z Olympu. Stejně jako Josef je i ona republikovou šampionkou v pětiboji a zde ovládla suverénně 60 m překážek za 8,7 s2 a 300 m výkonem 40,17 s. Třetí suverénkou v soutěžích byla také medailistka z MČR ve víceboji (2. za Botkovou) Viktorie Grabowská z Jižního Města. Ta s přehledem vyhrála vrh koulí výkonem 12,18 m a hod krikeťákem za 68,90 m. Tímto výkonem porazila i nejlepšího kluka o 7 m. Všichni tři těmito výkony vévodí i republikovým tabulkám – Fál na 60 m, Botková 60 m př. a 300 m (mimo to je i NL na 60 m, 150 m, 800 m, a pětiboji) , Grabowská na kriketu a je i NL v kouli, ale výkonem z jiného závodu.

Dalším dvojnásobným individuálním přeborníkem Prahy je Patrik Malý ze Spartaku, který vyhrál běh na 150 m výkonem 19,43 s i 300 m za 41,21 s. Do pětice dvojnásobných individuálních přeborníků se dostala i Iveta Škodová, když nenašla přemožitelku na 150 m výkonem 19,92 s, ani ve skoku dalekém za 531 cm.

Tímto se uzavřely přebornické soutěže v jarní části. Na podzim pak přijdou přebory ve vícebojích a finále družstev.