Mistrovství České republiky dorostu a juniorů

O uplynulém víkendu hostila pražská Juliska republikový šampionát dorostu a juniorů. Na domácí půdě startovali zástupci ze 16 pražských oddílů, přičemž na alespoň jednu medaili dosáhlo 9 pražských oddílů.

Pražským atletům se zde velmi dařilo. Hned dvě zlaté individuální medaile si na krk pověsily dvě pražské závodnice. Natálie Millerová z USK ovládla střední tratě, když v sobotu vyhrála 1500 m za 4:29,71, zároveň postoupila na 800 m, které také vyhrála v neděli za 2:10,91. Dvakrát vyhrála i Karolína Jarošová z ASK Slavia Praha. Ta nenašla přemožitelku jak v sobotu na 2000 m př., když vyhrála časem 6:49,39, ani v neděli na 3000 m, jež ovládla letošním nejrychlejším časem této kategorie 9:30,77. Dvě individuální medaile, tentokrát bronzové, získal také junior Richard Rozkydálek, a to na stejných tratích Jako Millerová. V sobotu doběhl třetí na 1500m (3:59.64), postoupil z rozběhu 800m, kde v neděli doběhl také třetí za 1:54.41.

Několika pražským atletům se zde podařilo zvítězit v nejlepším letošním výkonu jejich kategorie. Tomas Järvinen z Atletiky Jižní Město zde vyhrál letošním nejlepším juniorským výkonem ve výšce – 210 cm. V juniorkách je aktuálně nejlepší na 400m př. Barbora Vaňková ze Slavie za 58,73. Totéž se podařilo i Viktorii Ondrové v tyči výkonem 420 cm. V dorostenkách vyhrála 400 m s poznámkou NL Eliška Kramešová z Atletiky Jižní Město výkonem 55,11.

Do Prahy zamířilo celkem 16 zlatých medailí. 13 juniorů z Prahy se díky 1. či 2. místu nominovalo v 15 disciplínách na mezistátní utkání juniorů, které proběhne v sobotu 24.6. ve slovenské Trnavě.

Všem medailistům gratulujeme a držíme palce na nadcházejících reprezentačních akcích.