Mistrovství České republiky družstev

Nového formátu republikového šampionátu družstev se v Hodoníně zúčastnilo celkem 7 pražských družstev – tři mužská a čtyři ženská družstva. Nejlépe si vedly stálice v této soutěži. Zvítězili muži Dukly a ženy USK Praha. Jak dopadla další družstva a jejich závodníci?

Nejlepšími bodovači mezi muži se stali dva atleti Olympu. Celkem 28 bodů za dvě vítězství a jeden bonus v podobě dalších 2 bodů za kvalitní výkon si připsali Radek Juška v dálce – 783 cm a v trojskoku 15,41 m, a Filip Sasínek na 5000 m za 13:55,47 a 1500 m za 3:48,57.

Nejlepší letošní výkon v kategorii do 22 let vytvořil na 100 m Ondřej Macík, který zde doběhl třetí, ale následně vyhrál 200 m za 20,95s, kdy si připsal 2 bonusové body, a tak bral pro Duklu 25 bodů.

V ženách si nejlépe vedly hned tři závodnice Olympu. 28 bodů získala sprinterka Nikola Bendová za vítězství na 100 m za 11,58 (+ 2 bonusové body) a na 200 m za 23,83. Vítězství brala její oddílové kolegyně Bára Stýblová na 1500 m výkonem 4:30,14. Druhá skončila na 3000 m překážek, ale díky kvalitnímu času 10:08,56 si připsala 2 bonusové body a celkově tak 26 bodů. Stejně bodů přidala Olympu Ester Bendová. V dlouhých i krátkých překážkách byla druhá, ale díky kvalitním časům si vždy připsala 2 bonusové body – 100 m př. za 13,39 a 400 m př. za 57,85.

Vítězství si připsala ještě dorostenka a kometa letošní sezony Karolína Jarošová, která vyhrála 3000 m překážek kvalitním časem 10:06,59, který je o 2 vteřiny pomalejší než její osobní rekord a zároveň národní juniorský rekord, za který si připsala 2 bonusové body.

Do čela letošních tabulek se výkonem 631 cm dostala závodnice Dukly Tereza Vokálová, která skočila v soutěži ještě dál a to na 655 cm, to ale bylo s velkou podporou větru (+3,2 m/s).

V celkovém pořadí družstev zvítězili muži TJ Dukly, když porazili konkurenty z Univerzity Brno a Plzně. 4. místo obsadili muži pražského Olympu a na 10. místě skončili muži Spartaku Praha 4, kteří porazili poslední Kolín. V ženách udržely prvenství atletky USK Prahy, které doprovodily na stupně vítězů atletky Olympu Praha, třetí byly atletky Plzně. Na místě 5. skončily ženy Dukly a atletky Slavie, které se na MČR dostaly díky vítězství v 1. lize, obsadily solidní 7. místo, když porazily třeba ženy Vítkovic.